top of page
  • תמונת הסופר/תגלי יהודה מכירות לארה"ב

Building the Future

שוק הנדל"ן בארה"ב עומד בפני מהפכה נוספת, ומהווה הזדמנות עצומה ליצואנים ישראלים!


אנחנו חולקים מידע לגבי מגמות שמתפתחות בשוק האמריקאי, ומתייחסים לאחת החשובות – זו המהווה את מנוע הצמיחה של השוק: נדל"ן וזאת בעיקר על פי אנליזות הרלוונטיות להום דיפו ומגמות שוק בתחום.


חברה זו מהווה את הסמן הכי מהותי בתחום זה.


בפוסטים (שסומנו לעיל בלינקים) סיפרנו על 3 מגמות עיקריות:

(1). בגין המשבר הכלכלי והמיתון השוק עדיין לא חזר לקצב הבניה החדשה, והפער דרמטי, אך מעבר לכך קצב הבניה אינו מדביק את קצב השינויים באוכלוסייה - קרי התפתחות תאים משפחתיים חדשים.


(2). שוק השיפוצים צמח להיקף של כ 290 מיליארד דולר – ועתיד להמשיך ולצמוח עד שנת 2023 ל 330 מיליארד, אך על פי האנליזות של הום דיפו, היקף השוק מגיע לכ 600 מיליארד כאשר מפקטרים גורמים נוספים.


(3). לאור מלחמת הסחר של ארה"ב סין מקסיקו וטורקיה נתפח חלון הזדמנויות בהיקף של כ 900 מיליארד דולר, ולנדל"ן נתח עצום.


מדובר בנשיא שהאסטרטגיה שלו ברורה, החזרת מקומות עבודה ושיקום מעמד הביניים בארה"ב, בכדי למזער את החוב הלאומי ולא באמצעות הטלת מיסים על האוכלוסייה, אלא באמצעות העצמת הכלכלה.

עכשיו זה רשמי – בשבוע שעבר חתם הנשיא טראמפ על צו נשיאותי לפיו עד שנת 2023 תוגש תוכנית לפיה ישונו ויצומצמו רגולציות בדרך להגדלת בניה ברת השגה, עבור הציבור האמריקאי.


בצו הנשיאותי פורסם כי בשנת 2017 - 37 מיליון תושבים בארה"ב (שוכרים ובעלי דירות) השקיעו כ 30% מהכנסתם על תשלומי שכ"ד / משכנתא, ומתוך אלו 18 מיליון משקיעים אף למעלה מ 50% עבור תשלומים אלו.

הוצאות אלו משפיעות באופן מהותי על היכולת של משפחות אלו לממן הוצאות על: "מזון, בריאות, ביגוד חינוך, תחבורה" (כלשון הצו) ועוד.


הצו הנשיאותי עליו חתם הנשיא טראמפ אמור להשיב את האיזון בין ההיצע והביקוש בשוק, ע"י שינוי ביעוד קרקעות, קיצור משך הזמן לאישורי בניה, מיסוי, עדכון חוקים, צמצום רגולציות ועוד, או בקיצור, הסרת חסמים המעכבים את הבניה ברת ההשגה (שוב שאפו למהלכים כלכליים פנטסטיים של הנשיא).


הזדמנויות ליצרנים ישראלים:

ענף הבניה (construction) בארה"ב מניב מחזור של כ 1.5 טריליון דולר בשנה, והאזרח האמריקאי משקיע בביתו את רוב הכנסתו, לכן מומלץ לתת דגשים למספר קטגוריות (הגרף הנ"ל הוא מתוך הדוחות הכספיים של הום דיפו - לכן מומלץ לשים לב לקטגוריות אלו, הרשת מובילה בשוק):


* חומרי / רכיבי בניה – על כל המשתמע מכך.

* חשמל ותאורה

* צנרת אינסטלציה ומטבחים

* כלי עבודה

* ריצוף, חלונות, דלתות

* בית חכם וטכנולוגיות הרלוונטיות לחיסכון באנרגיה (גדל במהירות עצומה בארה"ב), ואבטחה

* אחת הגדולות – גינון, גינון ושוב גינון, קטגוריה עצומה בארה"ב ולישראלים פיתוחים מדהימים.


תחום הבניה / נדל"ן לא יהיה היחיד שיצמח, שכן כפי שצויין בצו המטרה היא לייצר לאזרח האמריקאי הכנסה פנויה גדולה יותר ולכן גם תחומי ה: "מזון, בריאות, ביגוד חינוך, תחבורה" שצויינו בצו יגדלו.


לכל המוכרים מוצרים בתחום, כדאי לשים לב כי מדובר בפיתוח עסקי של מכירות לתחום ה B2B – קבלנים מפיצים וכן הלאה, כמו גם לB2C (צרכן סופי), שכן כיום הקטגוריה צומחת גם בסחר אלקטרוני.


כדאי להיערך עם אסטרטגיות מותאמות לא רק למהלך זה, אלא גם לתרבות העסקית בשוק, ולבנות מותג איכותי במימדים האלקטרוניים והפיזיים כאחד, עם דגש על... לאהוב את המוצר ולהתאהב בלקוח.


שאלות? רוצה לדעת עוד? רוצה לייצא? צור קשר! או פשוט לשתף ולעזור לאחרים.

בהצלחה!

34 צפיות
bottom of page