• גלי יהודה מכירות לארה"ב

SALES THAT KEEP ON GROWING!

עודכן: 27 בנוב׳ 2018


ברבעון השלישי של 2018 המכירות הקמעונאיות בארה"ב, צמחו לסך של 1.34 טריליון דולר.

ממוצע יחס המכירה בחנויות לעומת סחר אלקטרוני נשמר כמעט ללא שינוי, ועמד על 90.4% בחנויות עם סך של 1.209 טריליון דולר לעומת 9.6% בסחר האלקטרוני – עם סך של 130.95 מיליארד דולר.


סך המכירות הקמעונאיות מרבעון ראשון עד שלישי ב 2018 עומד על 3.975 טריליון דולר, וההערכה היא ששנת 2018 תניב לפחות 5.34 טריליון דולר, בתום הרבעון הרביעי של 2018.


בשוק האמריקאי 2 סגמנטים דמוגרפיים המצויים על הכוונת של הקמעונאים באופן תדיר, שכן בידיהם מרוכז מרבית העושר של משקי הבית בארה"ב, והם אלו שמניעים צמיחה : בייבי בומרס ומילניאלס.

מנתוני לשכת הסטטיסטיקה האמריקאית התבהר כי קטגוריות בצמיחה בסחר האלקטרוני ספציפיות ורלוונטיות (דוגמת חומרי ניקוי, טיפוח וכד' - גרף ימין), בעיקר לקניות חוזרות ונוחות.

הצרכן האמריקאי מעדיף לקרא חוות דעת - ובסופו של דבר את רוב הקניות לרכז בחנויות.

מסקר חדש עולה כי 96% מסגמנט הבייבי בומרס, ו 81% מסגמנט המילניאלס מעדיפים רכישה בחנויות – בעיקר כאשר האמור ברכישות שוטפות של מזון ומוצרים לבית.

מסקר זה עלו 2 נתונים חשובים נוספים:-הסיבה העיקרית להעדפת החנויות טמונה בחוויית הצרכן - אמון והתנסות בחנות -וכמעט חצי (45%) ענו כי הם אינם נאמנים לחנות ספציפית אלא רוכשים במינימום 3 חנויות ומעלה.

הסיבות לרכישה בחנויות וחלוקת הרכישה למספר ערוצים, עולה בקנה מידה עם השינוי שחל בשוק עקב כלכלת חוויה, ושמירה על יחס גבוהה של רכישות בחנויות מאשש כי חיבור רגשי ונוחות מכתיבים את ערוץ הקניה של הצרכן האמריקאי.

העדפת ערוצי הרכישה של הצרכן מכתיבים נחיצות של הערכות אסטרטגית מתאימה עבור כל יצרן, בכדי לוודא שהפיתוח העסקי של השוק יניב אורך חיי מוצר ארוכים ככל האפשר, בתור התחלה, אך חשיבות מקבילה טמונה במינוף ההשקעות ללקוחות ושווקים חדשים.

מגמת צמיחה זו של הקמעונאות האמריקאית עתידה להתפתח גם בשנת 2019, אך נתון חשוב שיש לפקטר לתהליך ההשקעות הוא מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין, שכן הקמעונאים הגדולים בארה"ב מבצעים רכישות בהיקף של מיליארדי דולרים בשנה בסין, ונוכח התייקרות הסחורות מיבשת זו, הקמעונאים כבר פועלים לאיתור ספקים חדשים במקומות שונים בארה"ב ובעולם.

בהצלחה!

שאלות? רוצה לדעת עוד? רוצה לייצא? צור קשר :