• גלי יהודה מכירות לארה"ב

The Truth


את האחד הזה אני כותבת ממקום אישי, כאזרחית במדינת ישראל, הבית שלי, בית שאני אוהבת, לא רק בגלל פיסת אדמה וחלקת אלוהים, אלא בעיקר בגלל האנשים.


בארץ חיים תמהיל אוכלוסייה מדהים שנולדו כאן, שהגיעו מכל קצוות תבל, הולידו דורות חדשים וביחד יצרנו תרבות ייחודית וזה לא עניין של מה בכך.

אנו חיים בארץ ישראל לאחר שעברנו – ועדיין עוברים - אתגרים לא פשוטים, צלחנו לא מעט אויבים, אנו כאן, וסוד כוחנו: אחדות. בישראל אנו רואים (בעיקר בעת צרה), ערבות הדדית בין אזרח לאזרח שהיא קסומה בעיני, כמו שם ודווקא שם, במעמד זה, האלוהות במלא יופייה והדרה מגלה את פניה בקרבנו.

מהמקום הזה אני מנסה לחלוק כלים ולסייע, כי אני רוצה לראות את שינויים אלו גם ברבדים נוספים בישראל, אני מאמינה שלא צריך להגיע לנקודת קיצון בכדי לשנות.


במסגרת עבודתי בשיווק בינלאומי למדתי שבעת ביצוע שלב המודיעין העסקי, הדבר האקוטי הוא ראשית לאתר את האמת החד ערכית. ויש אחת שצפה מזה זמן בארה"ב –ואני רואה ניצנים שמקבילים לה גם בישראל (בנקאות ומערכת פיננסית, נדל"ן, מע' משפט – ובכלל פגיעה באמון הציבור וניסיון לצמצם את קול האזרח) ומסיבה זו חשוב לי לכתוב פוסט זה, המשלב נימה אישית.


בארה"ב של אחרי קריסה כלכלית, מיתון שנמשך עשור והוגדר כגרוע בתולדות המעצמה, חל שינוי מהותי, למי שמכיר את התרבות יודע כי בארה"ב אין סליחה על שקרים. ברגע שגורם ששיקר נתפס בשקר – אין הזדמנות שניה.

בשוק זה דוגמאות למכביר, כמו פשיטות הרגל של ENRON, Lehman Brothers , ובנקים נוספים שהיו מעורבים בהונאת הסאב-פריים והונאות נוספות, שבוצעו נגד הציבור.